Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri


Yangın alarm sistemini duman, yangın, karbon monoksit veya diğer acil durumlar mevcut olduğunda görsel ve işitsel cihazlar aracılığıyla insanları tespit etmek ve uyarmak için birlikte çalışan bir dizi cihaz bulunur. Bu alarmlar, duman dedektörlerinden ve ısı dedektörlerinden otomatik olarak etkinleştirilebilir veya ayrıca yangın butonu istasyonları gibi manuel yangın alarmı etkinleştirme cihazları aracılığıyla da etkinleştirilebilir. Alarmlar, motorlu ziller veya duvara monte siren veya kornalar olabilir. Ayrıca alarm veren flaşörlü sirenler olabilir ve ardından bina içindeki insanları asansörleri kullanmamaları konusunda uyaran bir sesli tahliye mesajı gelebilir. Yangın alarm sirenleri, ülke ve cihazın üreticisine bağlı olarak düşük, orta ve yüksek olmak üzere belirli frekanslara ve farklı tonlara ayarlanabilir.

Yangın algılama ve İhbar Sistem Sınıfları

·        Adresli Algılama Sistemleri

·        Konvasiyonel Algılama Sistemleri

Adresli Yangın Algılama Sistemleri

Bir yangın durumunda eşzamanlı olarak birçok olay gerçekleşir ve bir sisteme tam güvenebilmeniz önem taşır. Ciddi bir durumda sizin ve hareket güçlerinin tamamıyla görevleriniz üzerinde yoğunlaşabilmesi için adresli yangın alarm kontrol paneli, yangının güvenilir şekilde algılanması, yangın bölgesinin konumunu, cihazların güncel durumu, yangın alarm cihazları yönetiminin tetiklenmesi ile birlikte yetkili makamlara iletimi üstlenir. Üstelik bunu en küçük sistemden, büyük bölgedeki çoklu sistemlere kadar yapabilmektedir.

Konvasiyonel Yangın Algılama Sistemi

Konvansiyonel yangın alarm sistemi, paralel bağlanmış algılama cihazlarına bağlı panelden bir veya daha fazla başlatma devresi kullanır. Bu dedektörler, herhangi bir algılama üzerindeki çevresel etki önceden belirlenmiş bir eşiği aştığında devrenin direncini azaltmak için tasarlanmıştır.

Kontrol paneli üzerine mimik panel uygulaması ile mimik panel üzerine çizilen ve LED ışıklar ile sabitlenen, tanımlı bölgelerin yer aldığı kat planı. LED ışıklar, binadaki devrenin/bölgenin durumunu gösterir. Geleneksel yangın alarm sistemleri, küçük uygulamalar için uygun maliyetlidir.Yılların verdiği tecrübe ile sektörün öncüsü BALKAS Yangın Sistemleri A.Ş

İletişim Bilgileri


Copyright © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
BALKAS Yangın ve Güvenlik Sistemleri