FM 200

FM 200


FM-200, elektriksel olarak iletken olmayan ve insanlar için güvenli, temiz, renksiz ve çevre dostu bir yangın söndürme maddesidir. Alevleri esas olarak ısı emilimi yoluyla söndürür, kalıntı bırakmaz, böylece bir yangından sonra arıza süresini en aza indirir ve yetmişten fazla ülkede yüz binden fazla kurulumla FM-200 söndürme sistemlerini dünya çapında kabul ve saygı görür hale getirmiştir.

 Yangınları bastırma, hasarları azaltma, zemin alanından tasarruf etme ve görünürlük sağlama hızı için FM 200 net bir seçimdir. Yangından Korunma Sistemimiz, sprinkler ve diğer yangından korunma sistemlerinin aksine kalıntı bırakmaz ve maliyetli temizlik gerektirmez. Ve 10 saniye veya daha kısa sürede boşalarak yangını hızlı ve etkili bir şekilde söndürür.

FM 200 sistemleri aşağıdaki bileşenlerden ve bunlarla ilgili aksesuarlardan oluşur:

 FM-200 Depolama Bileşenleri – Depolama bileşenleri, FM-200 kimyasal madde içeren silindir düzenek(ler)inden ve silindir düzeneğini güvenli bir şekilde yerinde tutan silindir destek(ler)inden oluşur.

FM-200 Dağıtım Bileşenleri – Dağıtım bileşenleri, FM-200'ü korunan bir tehlikeye sokmak için kullanılan boşaltma memeleri ile memeleri silindir tertibatına bağlamak için kullanılan ilgili boru sisteminden oluşur.

Trim Bileşenleri – Trim bileşenleri, FM-200 sisteminin kurulumunu tamamlar ve bağlantı parçaları, basınç göstergesi, düşük basınç denetleme anahtarı, elektrikli valf aktüatörü ve manuel valf aktüatöründen oluşur.

İkincil Düzenleme Bileşenleri – İkincil düzenleme bileşenleri, pnömatik valf aktüatör(ler)i, çalıştırma çek valfi, havalandırma kontrolü, çalıştırma hortumu ve çoklu silindir (bağımlı) düzenlemesi için gereken bağlantı parçalarından oluşur.

Tamamlayıcı Bileşenler – Tamamlayıcı bileşenler, boşaltma basınç şalterini ve manifold çek valfini içerir. Çekirdek ekipmanı tamamlarlar veya belirli bir çok silindirli konfigürasyonu tamamlarlar.

Kontrol Paneli – Bu cihaz, elektrikli aktüatörün, dedektörlerin, uyarı cihazlarının, silindir basıncının ve tüm manuel serbest bırakma ve iptal istasyonlarının durumunu izler. Tüm elektrikli veya elektronik cihazların çalışabilmesi için kontrol paneline bağlanması gerekir.

Erken Uyarı Tespit ve Alarm Cihazları – Manuel bırakma ve iptal istasyonlarıyla birleştirilmiş erken uyarı tespit cihazları, sistem verimliliğini en üst düzeye çıkarırken, sesli ve görsel alarm cihazları personeli alarm durumları konusunda uyarır.

Yılların verdiği tecrübe ile sektörün öncüsü BALKAS Yangın Sistemleri A.Ş

İletişim Bilgileri


Copyright © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
BALKAS Yangın ve Güvenlik Sistemleri